نتایج جستجو برای عبارت :

قدم قدم با یه عَلَم.

2480 - «اسدا..
عَلَم» وزیر دربار و معتمد شاه در خاطراتش می‌نویسد: “عرایضم را شروع کردم و
در بین صحبت به اینجا رسیدم که مهمانی که قرار بود از آلمان برای ما برسد،
دیشب نرسید. شاهنشاه بی‌نهایت ناراحت و متغیر شدند. البته چیزی به من
نفرمودند، چون می‌دانستند که تقصیری نکرده‌ام. ولی اصولاً ناراحت شد‌ه‌اند،
به حدی که من فکر نمی‌کردم. به هر صورت اوامری فرمودند که بعدازظهر باید
به گردش برویم و ترتیباتی بده! عرض کردم، حتی الامکان سعی خواهم کرد و بع
2488 - «اسدا.. عَلَم» وزیر دربار و معتمد شاه در خاطراتش می‌نویسد: “پیامی از کیسینجر و همچنین خبرهایی از چند دختر خانم از اروپا رسید، ناچار شدم چند دقیقه سر شام بروم و عرایضم را بگویم(1) ... فرمودند «بعدازظهر گردش می‌رویم»، من هم بعدازظهر را با دوستم گذراندم(2) ... فرمودند «بعدازظهر گردش می‌رویم»، عرض کردم «گاردن پارتی دیپلماتها را داریم»، فرمودند «قبل از آن!»، عرض کردم «خسته می‌شوید»، فرمودند «نه!»(3) ... دختری را ملاقات کردم که باید به حضور برسد.
2488 - «اسدا.. عَلَم» وزیر دربار و معتمد شاه در
خاطراتش می‌نویسد: “پیامی از کیسینجر و همچنین خبرهایی از چند دختر خانم
از اروپا رسید، ناچار شدم چند دقیقه سر شام بروم و عرایضم را بگویم(1) ...
فرمودند «بعدازظهر گردش می‌رویم»، من هم بعدازظهر را با دوستم گذراندم(2)
... فرمودند «بعدازظهر گردش می‌رویم»، عرض کردم «گاردن پارتی دیپلماتها را
داریم»، فرمودند «قبل از آن!»، عرض کردم «خسته می‌شوید»، فرمودند «نه!»(3)
... دختری را ملاقات کردم که باید به حضور بر
2531 - «اسدا... عَلَم» نخست‌وزیر و وزیر دربار رژیم پهلوی و از نزدیکان «محمدرضا پهلوی» در خاطراتش می‌نویسد: “(شاه) فرمودند «باید کادر صحیح با حسن شهرت حزبی (حزب رستاخیز) را در رأس امور دانشگاهی قرار بدهیم که عناصر جدید خواهند بود. دانشجویان هم باید در خارج دانشگاه در مناطق خودشان مثل عضو معمولی وارد حزب(رستاخیز) شوند. اخراج استادان نامطلوب هم ... لازم است”منبع: کتاب «خاطرات عَلَم»، جلد4، ص354 (16 اسفند 1353)
دانلود فایل اصلی
#حدیث_مهدوی
کلام امام زمان(عج)
کلما غاب علَم بَدا علَم وإذا أفل نجم طلع نجم
ای شیعه ما 
هرگاه عَلَم و نشانه‌اى پنهان شود، عَلَم دیگرى آشکار گردد، و هر زمان که ستاره‌اى افول کند، ستاره‌اى دیگر طلوع نماید.
منابع:کمال الدین و تمام النعمة / ج 2 / 487 / 45 باب ذکر التوقیعات الواردة عن القائم ع ..... ص : 482الغیبة (للطوسی)/ کتاب الغیبة للحجة / النص / 286 / 4 - فصل بعض معجزات الإمام المهدی ع و ما ظهر من جهته ع من التوقیعات على یدی سفرائهالإحتجاج على أهل اللجاج (للط
2393 - «اسدا... علم» وزیر دربار
پهلوی و از نزدیکان «محمدرضا پهلوی» در خاطراتش می‌نویسد: “... اشرف ابتدا
تقاضا می‌کند که رئیس مجمع عمومی سازمان ملل شود. وقتی نمی‌شود، تقاضا
می‌کند نماینده دائمی ایران در سازمان ملل شود. (شاه) فرمودند «این خواهر
من دیوانه شده، چون جوانی او از دست رفته و یائسه شده، مطامع مالی او هم
تأمین شده، حالا هر دقیقه هوسی می‌کند»”منبع: خاطرات عَلَم، جلد2، ص114
دانلود فایل اصلی
2393 - «اسدا... علم» وزیر دربار
پهلوی و از نزدیکان «محمدرضا پهلوی» در خاطراتش می‌نویسد: “... اشرف ابتدا
تقاضا می‌کند که رئیس مجمع عمومی سازمان ملل شود. وقتی نمی‌شود، تقاضا
می‌کند نماینده دائمی ایران در سازمان ملل شود. (شاه) فرمودند «این خواهر
من دیوانه شده، چون جوانی او از دست رفته و یائسه شده، مطامع مالی او هم
تأمین شده، حالا هر دقیقه هوسی می‌کند»”منبع: خاطرات عَلَم، جلد2، ص114
دانلود فایل اصلی
2389 - «اسدا... علم» وزیر دربار پهلوی و از نزدیکان «محمدرضا پهلوی» در
خاطراتش می‌نویسد: “وقتی به خانه آمدم، پدرم که وزیر پست و تلگراف رضاشاه
... بود، پرسید «آیا میل داری با دختر قوام ازدواج کنی؟». تعجب کردم ... و
گفتم «دختر قوام کیست؟»، گفت «دختر قوام شیرازی. پسرش داماد شاه و شوهر
اشرف است»، گفتم «از کجا سرچشمه می‌گیرد؟»، گفت «امر شاه است»، گفتم
«می‌توانم بگویم نه؟»، گفت «نه!»، گفتم «پس چرا از من سئوال می‌کنید؟» ...”
منبع: خاطرات عَلَم، جلد2،
تمرین سوم:
۱_یَتَذَکّرُ:به یاد می آورد/۲_تعلیم:یاددادن/۳_جالس:همنشینی کرد/۴_اِنقِطاع:بریده شدن/۵_تَقَرَّب:نزدیک شو /۶_یَتقاعَدُ:بازنشسته می شود/۷_اِمتَنَع:خودداری کن/۸_استَخرَجَ:خارج کرد/۹_اِفتَعَل/۱۰_اِفتعَل.
تمرین چهارم:
۱_حاجیان چندین بار اطرف خانه خدا برای به جا آوردن واجبات دینی طواف میکنند.(یطوفونَ) 
۲_اگر پلیس سخت نمی گرفت روبه روی ورزشگاه ورزش ازدحام می شد.(الاِزدِحام)
۳_در حالی که راه میرفتم در میدان شهر تصادفی را دیدم.(بَینَما)
۴_برند
۲۴۹۲ - «اسدا... علم» از نزدیکان شاه در خاطراتش می‌نویسد: "مستقیماً از همدان به بیرجند آمدم که شاهنشاه و شهبانو و هفتاد نفر میهمان ... را پذیرایی کنم. از میهمانها و والاحضرتها در چادر و از شاهنشاه در منزل خودم پذیرایی کردم. شب تولد شهبانو هم در بیرجند برگزار شد. به این جهت بهترین آشپزهای دنیا را از رستوان ماکزیم پاریس به بیرجند آوردم. زیر چادرپوش بزرگی که از جدم امیرعلم خان به یادگار مانده است، شام و ناهارهای شاهانه دادم. قریب سه میلیون ریال خرج
2497 - «اسدا... علم» از نزدیکان شاه در خاطراتش می‌نویسد: "کارهای جاری به عرض مبارک رسید. منجمله این که سابقاً دبیرستان والاحضرت همایون (رضا پهلوی) که باید در آن لابراتوار و غیر ساخته میشد. ۳ میلیون تومان مخارج برآورد شده بود ولی حالا علیاحضرت شهبانو امر می‌فرمایند ۱۲ میلیون تومان باشد و برای استخر و غیره این مبلغ بالا می‌رود ... (شاه) امر فرمودند «رسیدگی کن ببین این مبلغ واقعاً خرج هست یا نه؟ اگر صحیح باشد، مانع ندارد دولت بدهد» ..."منبع: خاطرات عل
2665 - «اسدالله علم» نخست‌وزیر و وزیر دربار رژیم پهلوی، در خاطرات خود درباره میزان شرکت مردم در انتخابات گفت: “در سرتاسر مملکت، انتخابات انجمن شهر برگزار شد. به رغم اینکه بیش از حدشان به آنها آزادی داده شده بود، ظاهراً مردم تهران کاملاً نسبت به این جریان بی‌تفاوتند. از پنج میلیون جمعیت تهران، فقط هفتاد هزار نفر زحمت رأی دادن به خود دادند. عجیب است! فقط کمتر از دو درصد در انتخابات شرکت کردند”منبع: کتاب «اسدالله علم، گفت‌وگوهای من با شاه»، ج۲
2628 - «اسدالله علم» معتمد «محمدرضا پهلوی» می‌نویسد: "روزنامه نیویورک‌تایمز شرحی نوشته بود که روشنفکران ایران خواستار تحولات عمیق و اساسی در اجتماع ایران هستند. شاهنشاه خندیدند و فرمودند «روشنفکر کدام گُهی است؟ اینها اشخاصی هستند که هزاران نوع عقده دارند. خود ما اسم روشنفکر بر آنها می‌گذاریم و آنها را عَلَم می‌کنیم، بعد از ما خرده‌گیری می‌کنند؟»"منبع: خاطرات علم، جلد۵، ص۳۱۳ (۳۰ مهر ۱۳۵۴)
دانلود فایل اصلی
2598 - «اسدالله عَلَم» معتمد «محمدرضا پهلوی» می‌نویسد: “شاهنشاه از گردش برگشتند. از مهمان تازه وارد ما بسیار راضی و طبیعتاً بسیار هم خسته بودند(1) ... فرمودند «بعدازظهر گردش می‌رویم»، عرض کردم «دیروز هم که سد فرحناز (لتیان) تشریف بردید»، فرمودند «آنکه به گردش برگزار شد!»، من لبخندی زدم. فرمودند «تو همه را قیاس به خودت و بی‌حالی خودت می‌کنی!»(2)”منبع: 1- خاطرات علم، جلد پنجم، ص365 (9 آذر 1354)2- خاطرات علم، جلد پنجم، ص410 (5 بهمن 54)
دانلود فایل اصلی
تفاوت اسم جنس و عَلَم جنس از نظر موضوع له این است که اسم جنس برای ذات ماهیت، بی‌هیچ قید و شرطی، وضع شده و حتی قید «لا بشرطی» در معنای آن مدخلیتی ندارد؛ اما بنا بر نظریه مشهور، موضوع له عَلَم جنس، نفس ماهیت - بما هی هی - نیست، بلکه قیدی هم ضمیمه آن می‌باشد که عبارت است از تعین داشتن و مشخص بودن آن ماهیت، لکن نه به تعین خارجی بلکه با تعین در ذهن و از طریق توجه ذهن به آن.البته نظریه غیر مشهور در مورد عَلَم جنس آن است که از این لحاظ با اسم جنس تفا
باید معتقد بود که مشکل انسانها گرهی نیست که قابل گشایش نباشد، ولی آنقدر پیچیده شده که جز به دست یداللهی گشوده نخواهد شد، و این پیچیدگی به دست گروهی به وجود آمده که در مقابل ذات الهی قد عَلَم کردند و مردم را به مقابله با ولایت الهی و فرامین ربوبی کشاندند. از زمان حضرت آدم «علیه السلام» قابیل گِرهی در مقابل خط مستقیم ایجاد کرد و از آن روز هر کس – با اهداف سوء یا جاهلانه – گِره هایی بر آن افزود تا امروز که میراثی شامل تمام گِره های آدمیت بر جای م
وقتی قدرت الهی، قدرت اسلام، قدرت قرآن و معنویت در یک جا عَلَم برمی‌افرازد، کسانی که مخالف معنویتند، کسانی که اهل ظلمند، کسانی که اهل فسادند، کسانی که به هر جهتی معنویت و دین را برنمی‌تابند، دشمنی می‌کنند. حضور و حمله دشمن، مایه تعجب نیست. وعده خدا و پیامبر این است که اگر مبارزه کردید، اگر صبر و ثبات خودتان را از دست ندادید، شما پیروزید؛ اما اگر رها کردید، احساس ضعف و نومیدی کردید، نه [پیروز نخواهید شد].
فصل اول: مبانی، خصوصیات و مواجهات انق
در روستای پدری علم خیلی محترم بود. اول محرم خانواده هایی که صاحب علم بودند آن را تحویل می گرفتند و با احترام می آوردند خانه. علم ده روز با احترام در خانه نگهداری می شد، مثلاً در گنجه یا پستویی دور از دسترس. بی سوادترین آدم ها هم می دانستند پرستیدن علم شرک است اما احترام این چوب تزیین شدۀ سه متری در خانه ها به حدی بود که بچه ها را از سر و صدا کردن در اتاقی که علم در آن بود منع می کردند. می گفتند «علم این روزها درد داره». آن لحظه ای که جوان های علمدار
سلام

مدتی هست که دارم با جدیت زیاد دنبال کار
میگردم. توی این مدت با چیزهایی مواجه میشم که خیلی گیجم میکنند.
خیلی از جاها رزومه های پر و پیمون از آدم
میخوان و کسی به این فکر نمیکنه که برای داشتن رزومه، باید از جایی "شروع
" کرد.
از طرفی فعالیت ها و همکاری هایی که با جاهای
مختلف داشته م، به خودم و دیگران ثابت کرده که توانایی برنامه ریزی و ارائه طرح
های راهبردی بلند مدت خوبی دارم (حتی در زمینه هایی که هیچ ارتباطی با تحصیلات
آکادمیکم ندارند).
دوستان و
هر چند که سخت است غم هجر شهیدی
خرسند ز آنم  که به مقصود رسیدی

ای شیر دلاور که شدی مالک اشترسردار سرافراز تو سالار شهیدی

در حمله گرگان به تو در خط مقدمدیدند که هرگز به عقب پا نکشیدی

از شوق ملاقات شهیدان همه ی عمردر جبهه اسلام سراسیمه دویدی
خَم گشت به تعظیم تو دنیای پُر از کفرای سَرو مقاوم نه شکستی نه خمیدی

در جبهه دشمن که همه فکر فرارنددیدند تو سرشار غروری و امیدی

هر چند که داغ تو در این سینه نگنجدبر خط خمینی نفس تازه دمیدی

از هم چو در
دانشنامه قرآن و حدیث، ج‏5، ص: 128
کلمه «اللَّه»، زیباترین نام، دل‏رباترین کلام و پُرمحتواترین کلمه در نزد اهل معرفت است؛ نام  حقیقتى که همه حقایق، به او باز مى‏گردند: «وَ إِلَیْهِ یُرْجَعُ الْأَمْرُ کُلُّهُ». «1»
حقیقت این نام، آن گونه که هست، جز براى صاحب آن، مکشوف نیست و هیچ کس به کُنه شناخت  او نمى‏رسد و جز او، هویّت او را نمى‏داند.
و امّا آنچه در منابع لغت و نصوص (متون) اسلامى در تفسیر این لفظ آمده است:
اللَّه، در لغت‏
بنا بر مشهور، لفظ
سلام
مدتی هست که دارم با جدیت زیاد دنبال کار
میگردم.
توی این مدت با چیزهایی مواجه میشم که خیلی گیجم میکنند.

خیلی از جاها رزومه های پر و پیمون از آدم
میخوان و کسی به این فکر نمیکنه که برای داشتن رزومه پر و پیمون، باید از جایی "شروع
" کرد.

از طرفی فعالیت ها و همکاری هایی که با جاهای
مختلف داشته م، به خودم و دیگران ثابت کرده که توانایی برنامه ریزی و ارائه طرح
های راهبردی بلند مدتم بدک نیست (حتی در زمینه هایی که هیچ ارتباطی با تحصیلات
آکادمیکم ندارن
پزشکی از بستگان ما، حدود بیست و یک سال قبل، سفری به قم آمده بود. ایام عاشورا بود. این دسته و عَلَم و کُتلی را که در قم راه می انداختند دید. به خانه ما آمد. دیدم خیلی ناراحت است. گفت فلانی، آخر اینجا را حوزه علمیه، عاصمه تشیع می گویند؟ اینها چیست که در حضور علما و در پایگاه مراجع دینی درست کرده اند؟! گفتم راست می گویی؛ علتش این است که اینها وظیفه خودشان را درست انجام نمی دهند؛ روشنگری نمی کنند. اما در عین حال، به تو بگویم که برانداختن این کارهای نا
"آن آهن سرد بی خاصیت را برای چه بلند می کنید؟ از این آهن سرد کاری برنمی آید."
ترجیع بند حرف های آقای جوادی همین جمله بود. آهن سرد که می گفت منظورش علم بود. علم ها نماد تکیه ها و طایفه ها بودند. عظمت هر طایفه به علم آن بود. هر چه طایفه بزرگ تر، علمش هم باشکوه تر. روز عاشورا علم ها را راه می انداختند و از حسینیه ای به حسینیه ی دیگر می رفتند. دسته ی هر طایفه از صبح راه می افتاد و به همه ی تکیه های طایفه های دیگر شهر سر می زد تا عصر که برمی گشت به تکیه ی خود
نام کتاب: #خون‌مردگی | نویسنده: #الهام_فلاح | #نشر_چشمه | ۲۲۴ صفحه.الهام‌فلاح در این کتاب به زیبایی از لهجه و توصیف استفاده کرده است، او حتی در انتخاب اسامی با ظرافت خیلی خاصی پیش رفته و این یعنی با یک کتاب همه چی تمام روبرو هستیم که اصلا خسته کننده نیست.."انتظار" اصلی ترین حرف این کتاب است، و شاید بشود گفت تمام حرف کتاب و تنها حرف کتاب. رمان سه مقطع زمانی را به زیبایی تمام ترسیم می کند: جنگِ سال ۶۷، پس از جنگ در سال ۷۰، سال ۹۰ در تهران و بغداد..مرز د
با معترضان دولت و مجلس کاری ندارم که خودم هم یکی از آنها هستم.
اما در نظر حزب باد متهم اصلی «نظام» است (بخوانید: رهبری!).
می گویند: دولت ها که هیچ کاره اند؛ رهبری باید کاری بکند...
یادم که نمی رود، آن روز عده ای دنبال کسی می گشتند که به او رأی بدهند و او را در مقابل رهبری عَلَم کنند! می گفتند: چه کسی مقابل رهبری خواهد ایستاد؟ به همان رأی بدهیم! حالا همان عده می گویند: چرا رهبری از قدرت خودش برای حل مشکلات و مبارزه با مفاسد دولت بهره نمی گیرد؟؟ کدام قد
خوب بودن سخت ترین کار دنیاست
یا نه،خوب موندن سخت ترین کار دنیاست
یا اصلا خوب شدن و خوب موندن سخت ترین کار دنیاست...
نمیدونم ولی هرچی هست،...هرقدر هم که سعی کنیم بهتر باشیم یه چیزایی از معده ی عادت مدام برمیگرده توی حلقوم رفتارمون و دوباره یه چیزایی نشخوار می کنیم که بوی گَند گذشته رو میده...
شاید این که بد بودن و گَند بودنش رو حس می کنیم خودش نشونه ی خوبی باشه...
نشونه ی این که شاخکهای تشخیصت به کار افتاده و اگه خوب نشدی ،لااقل بد بودن رو حالیت میش
پرسش: آیا نوشتۀ اسامی که مانند اسامی حضرات معصومین (علیهم الصلاه و السلام) می باشد بر روی کاغذ، اگر بصورت عَلَم برای افراد بشر بکار رفته باشد و مراد از آنها معصومین نباشد، مانند «علی»، «محمدحسن»، «حسین» و... که نام افراد عادی باشد،
آیا حفظ احترام این اسمها نیز لازم است؟ (از جهت روی زمین افتادن و...)
پاسخ مراجع عظام: خیر، حکمِ اسامی حضرات معصومین (علیهم الصلاۀ و السلام) را ندارد.
یکم. به قول شریعتی، آن شش روزی که خدا بنای عالَم را گذاشت، جز این شش روزِ اوّلِ فرودین نمی تواند باشد! حالا، اگر قرار است بنای عالَمِ وجودت را عَلَم کنی، چه وقتی بهتر از این؟! خاصّه اینکه توی سالی هستیم که فروردینش معطّر است حسابی! به عطرِ شش عیدِ سعید!(1)
القصّه، بنا دارم این "خود"ِ آشفته را سامان دهم؛ و حضرتِ جانِ جهان می داند و میدانم که سامان بخشِ هر جان و دلی خودِ اوست... .

دوم. وقتی سخن از شک می شود و اینکه شک گذرگاهِ خوبی ست برای رسیدن به یقی
درباره ی مقام شامخ و اوصاف و ویژگیهای امام عصر علیه السلام در روایات فراوان، نامهای گوناگونی دیده می شود که نوشتن همه ی آنها در یک جا و توضیح و دلیل انتخاب آن اوصاف و القاب جزوه ای جداگانه می طلبد. بیشترین اوصاف در ادعیّه و زیارات وارد شده است. در ذیل برخی اوصاف ذکر می شود:حاصد فروغ الغی و الشقاق - طامس آثار الزیغ و الاهواء - قاطع حبایل الکذب و الافتراء - طالب بذحول الانبیاء و ابناء الانبیاء - طالب بدم المقتول بکربلاء - منصور علی من اعتدی علیه و
دعوتِ یار شنیدند شهیدان نراقجانب جبهه دویدند شهیدان نراقتربیت یافتهٔ مکتب ایمان و جهادیار قرآن مجیدند شهیدان نراقهشت وهشتاد دلاور عَلَم عشق به دوشهمگی ناب٘ شهیدند شهیدان نراقهفت گمنام و یکی زینبی از آن آمارداده جان عرض خریدند شهیدان نراقبیست و یک سال مکّرر شده ز آنان تجلیلجلوهٔ صبح سپیدند شهیدان نراق
هان حضور شهدا را ز دل احساس کنیددور این سفرهٔ عیدند شهیدان نراقفارغ از غفلت و نومیدی و بی تدبیریمرد تدبیر و امیدند شهیدان نراقاین شعور اس
انگار که یادم برود ... 
کلافه بود، خسته هم بود؛ ولی برای کمک به رفیقش مانده‌بود. سیم بُکسل‌ را بست و پشت فرمان نشست. هر دو با هم گاز دادند ولی قرار نبود دویست‌وشش صندوق‌دار سفید به آن راحتی از گل در بیاید. از ماشین پیاده شد؛ حالا یک چرخ خودش هم گیر بود. ندیدم پاکت سیگارش را کِی و از کجا درآورد ولی فهمیدم فقط یک نخ دارد؛ بعد از شروع‌شدن پُک‌ها، پاکت را انداخت روی برف. 
انگار که یادم برود و بعد یادم بیاید ...
دوباره چند ساعت غرق شدم. این روزها زیاد
دَه روز به سرعت نور تمام شد ،از فردا زنجیرها و طبل ها و عَلَم ها میرن تو انبار، کم کم پارچه های مشکی با تَن شهر خدافظی میکنن، ایستگاه صلواتی سر خیابون جمع میشه ، صدای نوحه و طبل و سِنج نمیاد، شهر میخوابه و عزاداری های شبانه تموم میشه... غروب روز عاشورا ازون غروباییه که به تمام دَه روز قبل فکر میکنی و دلت میگیره، با خودت میگی یعنی واقعا از فردا شب این حس و حال قشنگ با کوچه ها و محله ها خدافظی میکنه و میره تا یه سال دیگه؟؟!! آخ که این یه سال چقد بنظر
کم کم داره ماه محرم میاد... برای همدیگه دعا کنیم امسال هم رزق و روزی مخصوصش نصیبمون بشه مثل اشک..... هم دعا کنیم آخرین محرم بدون وصال آقامون باشه. اصلا آقا ظهور کنند که دیگه فقط سینه زنی و روضه نمیریم، قشنگ به کُنهِ قیام مولا پی میبریم...
دیروز دوستم میگفت میدونی چرا ما قبل از عاشورا عزاداری میکنیم؟
یه چیزایی از سنت امام رضا(ع) و پدر بزرگوارشون و بعضی روایات با مضامین غیبی رو خونده بودم ولی خب نصفه نیمه میدونستم! میتونید اینو بخونید (+)
اما دوستم
 اطلاعیه بسیار بسیار مهم
هرآنچه درباره طوفان توییتری شب  نیمه شعبان باید بدانید. لطفا با دقت کامل خوانده شود
نشر حداکثری
مهدی‌یاوران عزیز! زمان قیام رسیده... قیامی در سطح جهان
اسپری های دیروز، شبکه های مجازی امروزند؛ با این تفاوت که با اسپری روی دیوار شعار می نوشتیم و قصدمان انقلاب در کشور بود ولی امروز باید هدفمان انقلاب جهانی باشد.   وعده ما شب ولادت حضرت صاحب الزمان ( 4شنبه، 20فروردین، ساعت 21 الی 23)، در توییتر. همه می آییم و با هشتگ
#ThePromisedS
به یاد سرداران
عاشورایی

الگوی مجاهدان
آخرالزمان

فرماندهان فراموش
نشدنی سپاه اسلام 

"شهید حاج
حسین همدانی"

.

"شهید حاج
رضا فرزانه"

.

"شهید حاج
حسین اسداللهی"

.

.

« وقتی تعالی
ارواح ما در مبارزه و جهاد باشد

ریزش کوه نیز نعمتی
است که باید شکرگزار آن باشیم

نعمتی که چون آتش،
صلصال وجود ما را

در کورهٔ امتحان می
گدازد

و‌ ما را به مقام قرب
می رساند

.

کوه ریزش می کند

تا ما تزکیه شویم

و استقامت پیدا کنیم

راه طولانی است

پیشگویی حضرت نبی
اکرم {ص}

بررسی پرچم های ملل
بر طبق منابع ترکیه‌ای واژه «پرچم» که به صورت وام‌واژه در ترکی عثمانی وجود داشته، واژه‌ای پارسی است که همان «پرچم» یا «پرچمنده» یا «برچم» یا «برچمنده» معنی می‌دهد و از «پر» (گونه قدیمی‌تر «بر»، به معنی «جلو» یا به معنی «روی»، «بالای») و فعل «چمیدن» به معنی «پیچ و خم خوردن» تشکیل شده‌است.در لغت‌نامه دهخدا جزء واژه‌های غیر پارسی دسته‌بندی نشده‌است، بعضی گفته‌اند این واژه ریشه خارجی دارد اما شواهدی در این باره در دست
امروز متوجه شدم تو بحثها دقیقا تا اونجایی پیش میرم که مرز احترام شکونده نشه
احترام تو بحث یعنی چی؟ یعنی طرف از اینکه بفهمه حرفش اشتباه بوده ضایع نشه.
یا یه جوری قضیه رو ماله بکشم که بگم هردوتامون درست میگیم
درصورتی که یه موقعایی واقعا دیگه حق با طرف نیست و داره چرت میگه. من اینجا متوقف میشم.
به دو دلیل؛
یکی اینکه بنظرم شخصیت و اعتمادبنفس آدما از هربحثی مهم تره.تحت هر شرایطی نباید شکسته بشه.
دوم وقتی میبینم حرفش دیگه منطقی و علمی نیس، درون خودم

بعضی ها این روزها دارند القاء می کنند که محمد رضا پهلوی فردی وطن پرست و مدافع تاریخ و تمدن ایران بوده است. اما اگر نیم نگاهی منصفانه به تاریخ سیاسی و فرهنگی دورۀ پهلوی بیندازیم، می فهمیم که چنین ادعایی تا چه اندازه دروغ است. به عنوان مثال جداسازی بحرین از قلمروی ایران به دستور مستقیم انگلیس و توسط شاه ایران اتفاق افتاده است که نهایتِ حقارت و سرسپردگی او را می رساند. اسدا... علم وزیر دربار شاهنشاهی در این  زمینه چنین نوشته است:
«شورای امنیت س
بسم الله الرحمن الرحیم
از وقتی پیامک امیر رو روی گوشیم دیدم، خشکم زد. سریع نت رو روشن کردم و دیدم بله، شده آنچه نباید می شده و سردار رفته. اندوهی حاکم شد بر خونه که همه تجربه کردیم. الان اینا رو نمی خوام بگم.
همسفر گفت به خاطر من یه چیزی از سردار بنویس. تا اومدم بنویسم آمریکا موشک بارون شد و در شادی فراوانی رفتیم. و پشت بندش هواپیمایی سقوط کردن و ... آه از غمی که تازه شود با غمی دگر. و بعد از 3 روز هم که اطلاعیه ی سپاه و ... . اما الان اینا رو نمی خوام بگ
نشسته بودم پای BBC ببینم حرف حسابشان چیست. 
آدم هایی که استادِ یلبسون الحق بالباطل اند، چنان نظام و سپاه و رهبر و آدم حسابی های کشورمان را سیبل ترورشان کرده و دروغ های فاحش سرهم می‌کنند که آدم بین خنده و گریه معلق می‌شود! اخیرا هم که قضیه بنزین و شلوغی خیابان ها را عَلَم کرده اند و خروار خروار سوژه درو میکنند. 
یک جو فهم کافی است برای تمییز آشوب گر و معترض. آنها که جو عمومی را متشنج کرده و خیابان ها را ناامن می‌کنند، مردم ما نیستند. مهره های فرص
من که خانه هستم، تلویزیون کلا روی BBC ست. باقی کانال هایش مناسب سن من نیست! 
آدم هایی که استادِ یلبسون الحق بالباطل اند، چنان نظام و سپاه و رهبر و آدم حسابی های کشورمان را سیبل ترورشان کرده و دروغ های فاحش سرهم می‌کنند که آدم بین خنده و گریه معلق می‌شود! اخیرا هم که قضیه بنزین و شلوغی خیابان ها را عَلَم کرده اند و خروار خروار سوژه درو میکنند. 
یک جو فهم کافی است برای تمییز آشوب گر و معترض. آنها که جو عمومی را متشنج کرده و خیابان ها را ناامن می‌کن
[ این یادداشت را می‌توانید گوش کنید. ]
آرزوداشتن و در کهکشان آرزوها مرغ خیال را پرواز دادن، فکر می‌کنم که راهی ساده، سریع و نسبتاً تضمینی برای بدبخت‌شدن باشد! البته نه بدبخت‌شدن، که احساس کاذب -اما عمیق- بدبختی. آرزوها جادوگران کهن‌سالی هستند که بی‌هیچ‌زحمتی صاحب بی‌چاره‌شان را به بزم ناکامی و شکست و حسرت و غم و اندوهی طویل دعوت می‌کنند.
خیالِ آشفته‌ای سرک می‌کشد به هزارنقطۀ نامربوط به زندگی، و آن‌ها را بزک می‌کند تا برای زندگی‌اش م
سلام! 
در میان راه اتفاقاتی را دیدم که اگر دوربین  همراه داشتم حتما ثبت میکردم. بخشی از آنچه که در ذهنم مانده را مینویسم. 
-پیرمردی که کوله ی بزرگ خودش روی دوشش و دو کوله ی دو پیرزنِ همراهش، یکی روی بازوی چپ و دیگری روی بازوی راستش سوار بودند.-جوانی که سایه‌بانِ همسرش شده و بود و شانه های زن را ماساژ میداد و زن، در حال شیر دادن به نوزادش، زیرِ سایه ی همسر، آرام گرفته بود.
-زنِ میانسالِ عراقی که با یک لیوان و یک کتری، به زائران آب میداد و اشک میری
محیط ساده و محقری است؛ شاید سرجمع قد وقواره اش یک فرش 12 متری است و یک ضریح کوچک و عاری از زینت های مرسوم زیارتی؛ با معماری قرنی و بجامانده از تهران قدیم. اینجا امام زاده هفت دختران است. محله عودلاجان همه چیز در این محفل رنگ و روی ظرافت و لطافت و ملاحت شهربانویی و ملیکه ای دارد. اما حقیقت جلوه این هفت علیا مخدره را باید در قیامی مردانه جست. اینجا زیارتگاه هفت دختر از نوادگان موسی بن جعفر است. قبل از دوران صفویه که ایرانی ها با ترکمن ها در جنگ بود
ماه به روایت آه: روایت زندگی ماه بنی هاشم
ماه به روایت آه: نویسنده ابوالفضل زرویی نصرآباد

معرفی:

همیشه وقتی آه می کشی که هیچ راهی نداری تا از رنج و سختی رها شوی، تنها میتوانی آه بکشی و دیگر هیچ…اما می شود که آه تو آنقدر سنگین باشد و آنقدر عمیق، که دلهای همگان را تا انتهای تاریخ بسوزاند…آنقدر هم آتشش تند است که می شود راجع به آن داستان های طولانی و بلند نوشت و خواند و گفت…

خلاصه:

“ماه به روایت آه” روایت زندگانی ماه بنی هاشم، حضرت ابوالفضل ع
❓نظرتون در مورد دیدگاهِ مرحوم طالقانی در مورد حجاب، چادر و حجاب اجباری و مشخصا این جلمه شون چیه: "می ترسم روزی برسد غارت بیت المال و فقر عادی شود و موضوع حساس جامعه دو تار موی زن باشد".

پاسخ
1. نکته اول اینکه این روزها عده ای آیت الله طالقانی رو میخوان مستمسکی قرار بدن برای کوبیدنِ رهبری عزیز و نظام مقدس جمهوری اسلامی. عرض من به این بزرگواران اینه که طالقانی همون کسیه که فرمود: "مخالفت با مقام رهبری و شخص ایشان (امام خمینی) مخالفت با دین اسلام ا
به‌گمانم فقط خواجه حافظ شیرازی درباره‌ی «دختر آبی» موضع‌گیری نکرده‌باشد؛ با اندکی دیرکرد برای تأمل بیش‌تر، می‌کوشم فارغ از جاروجنجال رسانه‌ها و امواج خبری، راجع به‌این پدیده بنویسم.
از دید من، دو نکته‌ی این ماجرا از همه شگفت‌انگیزتر است: یکی این‌که هیچ سند قابل‌اتکایی درباره‌ی سحر خدایاری وجود ندارد؛ در واقع، نه‌تنها هیچ فیلم و یا عکسی از صحنه‌ی خودسوزی‌اش در دست نیست ـــ و این در زمانه‌ای که برای سربریدن یک‌گاو هم دست‌کم ده
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم جمیعا و رحمةالله و برکاته
عرض ادب و احترام دارم خدمت همه عزیزان
لازم دونستم  نکات فرحبخشی رو خدمت شما عزیزان عرض کنم،
ان شاالله با این بشارت ها سرشار از انرژی شویم:
در دورانی که بازار بشارت دادن ها گرمه، لازم می دونم بشارت هایی رو خدمت همه عزیزان بدم که در اتفاق افتادن آنها هیچ شکی نداریم،
و به جای اینکه نوک پیکان تبیین مهدویت باشند، سنگ اندازی می کنند.
اما این بشارت ها پاسخی است به همه آن ها که حتی شک دارند ک
آقا فدایت! آمدی؟
روایتی از روز ظهور منجی موعود (عج)
امروز، عجب روزی بود! همه غافلگیـر شدیم. ما در خانه بودیم. پدر خواب بود، مادر در آشپزخانه مشغول پخت‌و‌پز و من و برادر کوچکم سر کنترل تلویزیون جر‌ّ و ‌بحث می‌کردیم...
که ناگهان آن صدای عجیب و دلنشین در خانه پیچید، آیه ای از قرآن. به هوای اینکه شاید صدا از بیرون آمده، درب و پنجره را باز کردم و دیدم که صدا در خیابان نیز به وضوح می آید.
صدایت آشنا و پر‌رنج بود؛ پدرم بی درنگ از خواب پرید، مادرم با کف
ماهنامه خیمه که با موضوع دینی، فرهنگی و مجالس حسینی و با صاحب امتیازی و مدیر مسئولی محمدرضا زائری فعالیت می کند در آخرین شماره خود، مقاله ای با عنوان "یک نسل بعد از امام خمینی؛ با گزینه های احتمالی مرجعیت آینده حوزه قم آشنا شوید" منتشر کرده است.:small_blue_diamond:با مطالعه سیر مواضع و سخنان و یادداشتهای محمدرضا زائری و مجله خیمه از سال ۸۱ تاکنون این سوال پیش می آید که چرا برخی ها اصرار دارند از قطار انقلاب پیاده شوند و جزو ریزشهای انقلاب محسوب گردن
صوت ها

دانلود صوتی با کیفیت 80kb - حجم 36 مگابایت
دانلود فایل

دانلود صوتی با کیفیت 24kb - حجم 5 مگابایت
دانلود فایل

گزارش جلسه
.
اجتماع بزرگ مردمی «عید بیعت»به‌مناسبت آغاز امامت ولی‌عصر(عج)، عصر امروز شنبه، اجتماع بزرگ عید بیعت با حضور جمع کثیری از مشتاقان، در میدان امام حسین تهران برگزار شد. به‌همت مؤسسۀ مصاف این مراسم، هم‌زمان، در30 مرکز استان و بیش از 60 شهرستان برگزار شد.
مراسم با قرائت آیاتی از کلام‌الله مجید در میان خیل عاشقان آن حضرت آغا
شهید محمودرضا بیضایی
در 18 آذر ماه سال 1360 در خانواده ای مذهبی و دارای ریشه روحانیت در تبریز متولد
شد.
تحصیلات خود را در
تبریز گذراند. در دوره تحصیلات دبیرستان به عضویت پایگاه مقاومت شهید بابایی درآمد
و حضور مستمر در جمع بسیجیان پایگاه، اولین بارقه های عشق به فرهنگ مقاومت و ایثار
و شهادت را در او بوجود آورد.

ورزشکار بود و به
ورزش کاراته علاقه داشت و از 10 سالگی به این ورزش پرداخته بود.

ایشان بعد از اتمام
خدمت سربازی، علیرغم تشویق اطرافیان به اد
- امام موسی کاظم (علیه السلام) امام هفتم شیعیان هستند. طبق زندگینامه حضرت امام موسی کاظم شهادت ایشان در زندان هارون الرشید عباسی اتفاق افتاد و مرقد مطهرشان در شهر کاظمین کنونی قرار دارد. زندگی سیاسی امام کاظم (ع) مملو
از حکایت مبارزه با ظلم و ستم است. انواع متنوع متن ادبی، تاریخی و کوتاه
درباره شهادت امام موسی کاظم (ع) را در مطلب حاضر بخوانید.

اینجا کاظمین است و این روزها، روزهای رجب. وقتی عقربه تاریخ به بیست
‏و پنجم آن نزدیک می‌شود، دوبا
بازسازی لوله کشی شوفاژ
لوله کشی روکار آب و شوفاژ
اجرا و تعمیرات لوله کشی روکار آب و شوفاژ
09122437371-22533080 سراسر تهران , بدون تعطیلی
اجرای لوله کشی آب سرد و گرم مصرفی روکار و توکار
اجرای لوله کشی شوفاژ روکار و توکار
لوله کشی پکیج روکار و توکار
لوله کشی رادیاتور از موتورخانه روکار
لوله کشی روکار با استفاده از لوله اتصالات تک لایه
پلیمری , سه لایه فویل دار یا کامپوزیت و لوله های پنج لایه
قیمت لوله کشی شوفاژ
جهت برآورد هزینه , قیمت تمام شده و بازدید

ما تو یه بازه ­ی زمانی مشخص اومدیم.        
زمان و مکان آمدن و جایگاه دست خودمون نیست.
زمان رفتن هم همین­طور. ولی قطعا در مدت زمان آمدن تا رفتن، خدا برای ما برنامه­ ی مشخصی دارد.
 شب اولی که از دنیا می­رویم، می­پرسند: من ربک؟
 من امامک؟... خداوند ثمره­ ی کار ما را در این پرسش مشخص میکند. توحید وار زندگی کردی که تکلیفت رو راجع به امامت انجام بدی یا نه!؟
من امامک؟ معنی­اش این نیست که از امام اول تا امام دوازدهم اسم­ ها
فرزندم:
یکی از نشانه های اهل توحید و ولایت، عالم پرور بودنشان است، در هر سرزمینی که که عَلَمِ علم برافراشته بود بدان مردمان آن سرزمین قوه و منه ای دارند... منتها باید بدانی که علم چیست... در عصر ما غرب را سرزمین علم میپندارند و این یکی از بزرگترین فریب های عصر ما بود... اهلش میدانند که آن اندازه از علم هم که در مغرب زمین ظهور کرد به واسطه سرقت علمی شان بوده... هرگز تاریخ برای تو نگفته که چرا بیش از 400 هزار کتاب خطی علمی از سرزمین ما باید در کتابخانه

روح الله موسوی خمینی
تاریخ تولد: 30 شهریور 1281/ 20 جمادی‌الثانی 1320/ 21 سپتامبر 1902
محل تولد: خمین از توابع استان مرکزى چشم به جهان گشودند.
فرزند آیت‌الله سید مصطفی مصطفوی
موسس و اولین رهبر انقلاب اسلامی ایران
خانواده
پدر ایشان سید مصطفی موسوی فرزند علامه سید احمد موسوی در ۲۹ بهمن ۱۲۴۱ ه.ش.  در شهرستان خمین به دنیا آمد و در تاریخ اسفند ۱۲۸۱ در راه خمین به اراک مورد سوء قصداشرار قرار گرفت و بر اثر اصابت گلوله در چهل سالگی به شهادت رسید.هاجر خانم ما
سلام

بعضی وقتا سعی میکنم تو ذهن بقیه برم و ببینم چجوری فکر میکنن. این باعث میشه که زندگی رو سعی کنم از دیدگاه اونا ببینم.
یکی از بهترین آدمایی که میتونم تو ذهنشون برم، خودم هستم. خودم تو گذشته. چون یه بار تو ذهن خودم بودم. 

یکی از شخصیت های جالبی که تو دنیامون پیدا میشه، شخصیت هایی هستن که به شدت مذهبی هستن. این آدما اعتقادشون اینه که توی یک کشتی هستن که اگه مردم گناه کنن، در واقع این کشتی رو دارن سوراخ میکنن و همه با هم غرق میشن. تفکر جالبیه.
روح الله موسوی خمینی

تاریخ تولد:  30 شهریور 1281    20 جمادی‌الثانی 1320      21 سپتامبر 1902
محل تولد:  خمین از توابع استان مرکزى چشم به جهان گشودند.
فرزند آیت‌الله سید مصطفی مصطفوی
موسس و اولین رهبر انقلاب اسلامی ایران

خانواده

پدر ایشان سید مصطفی موسوی فرزند علامه سید احمد موسوی در ۲۹ بهمن ۱۲۴۱ هجری شمسی در شهرستان خمین به دنیا آمد و در اسفند ۱۲۸۱ هجری شمسی در راه خمین به اراک مورد سوءقصد اشرار قرار گرفت و بر اثر اصابت گلوله در چهل سالگی به شه
به گزارش خبرگزاری «حوزه»، هفتم ذی الحجة الحرام، سالروز شهادت حضرت امام محمد باقر (علیه السلام) است که حوزه نیوز در قالب «خوشه ای از شجره طیبه معصوم» بخشی از نقش این امام همام در تبیین معارف الهی را به قلم حجت الاسلام عبّاس جعفری فراهانی تقدیم حضور شما می کند.
اشاره
ضمن عرض تسلیت و تعزیت به مناسبت سال روز شهادت این امام مظلوم (ع)، به پیشگاه حضرت ولی عصر(عج)، مراجع عظام تقلید و همه شیعیان و علاقه مندان آن حضرت، در این نوشتار کوتاه، نگاهی اجمالی
به گزارش خبرگزاری «حوزه»، هفتم ذی الحجة الحرام، سالروز شهادت حضرت امام محمد باقر (علیه السلام) است که حوزه نیوز در قالب «خوشه ای از شجره طیبه معصوم» بخشی از نقش این امام همام در تبیین معارف الهی را به قلم حجت الاسلام عبّاس جعفری فراهانی تقدیم حضور شما می کند.
اشاره
ضمن عرض تسلیت و تعزیت به مناسبت سال روز شهادت این امام مظلوم (ع)، به پیشگاه حضرت ولی عصر(عج)، مراجع عظام تقلید و همه شیعیان و علاقه مندان آن حضرت، در این نوشتار کوتاه، نگاهی اجمالی
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
السلام علیک یا فاطمه الزهراء سلام الله علیها
اَلسَّلامُ عَلَیکمْ یا اَهْلَ بَیتِ النُّبُوَّة
غدیر؛ نصب جانشین و توجه به مسأله امامت

1.76 مگابایت
دریافت فایل فلش -  دریافت کد

فهرست مطالب:
پیوند (1)     مطلب اصلی     پیوند (2)

پیوند (1)
برخی کلید واژه ها (بیانات امام خامنه ای)

صوت و ویدئو

خط حزب‌الله ۲۲۱ | معجزه انقلاب
 برای دسترسی به آرشیو نشریه می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.
دریا

1.76 مگابایت

فهرست مطالب:

پیوند (1)

صوت و ویدئو

دریا

1.76 مگابایت

فهرست مطالب:

پیوند (1)

صوت و ویدئو

دریا

1.76 مگابایت

فهرست مطالب:

پیوند (1)

صوت و ویدئو

دریا

1.76 مگابایت

فهرست مطالب:

پیوند (1)

صوت و ویدئو

دریا

1.76 مگابایت

فهرست مطالب:

پیوند (1)

صوت و ویدئو

دریا

1.76 مگابایت

فهرست مطالب:

پیوند (1)

صوت و ویدئو

دریا

1.76 مگابایت

فهرست مطالب:

پیوند (1)

صوت و ویدئو

دریا

1.76 مگابایت

فهرست مطالب:

پیوند (1)

صوت و ویدئو

دریا

1.76 مگابایت

فهرست مطالب:

پیوند (1)

صوت و ویدئو

دریا

1.76 مگابایت

فهرست مطالب:

پیوند (1)

صوت و ویدئو

دریا

1.76 مگابایت

فهرست مطالب:

پیوند (1)

صوت و ویدئو

دریا

1.76 مگابایت

فهرست مطالب:

پیوند (1)

صوت و ویدئو

دریا

1.76 مگابایت

فهرست مطالب:

پیوند (1)

صوت و ویدئو

دریا
بسم الله الرحمن الرحیم

سفر عشق ( سفرنامه زیارت اربعین امام حسین )

قسمت دوم  :  مسیر نور

بندهای کوله پشتی و کفش خویش را محکم کردیم با عزمی راسخ به همراه دوازده نفر دیگر از هم قطاران گروه ، از کوفه با پای پیاده عازم کعبه عشق - کربلای معلا – شدیم ، وقتی قدم در مسیر گذاردیم دیدیم در مسیل افتاده ایم ، رودی انسانی و سرشار از عشق باحرارت هرچه تمام تر دیوانه وار در یک مسیر ، در یک خط و به سوی یک مقصد در حرکتند. به حرکت و عبور عاشقان ابا عبدا
بسم الله الرحمن الرحیم

سفر عشق ( سفرنامه زیارت اربعین امام حسین )

قسمت دوم  :  مسیر نور

بندهای کوله پشتی و کفش خویش را محکم کردیم با عزمی راسخ به همراه دوازده نفر دیگر از هم قطاران گروه ، از کوفه با پای پیاده عازم کعبه عشق - کربلای معلا – شدیم ، وقتی قدم در مسیر گذاردیم دیدیم در مسیل افتاده ایم ، رودی انسانی و سرشار از عشق باحرارت هرچه تمام تر دیوانه وار در یک مسیر ، در یک خط و به سوی یک مقصد در حرکتند. به حرکت و عبور عاشقان ابا عبدا

1.76 مگابایت

فهرست مطالب:

پیوند (1)

صوت و ویدئو

دریا

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

گزارش زنده ی یک زندگی